Časté sopečné erupcie

V Knihe Pravdy sú uvedené posolstvá o sopečných výbuchoch aj na tých najneočakávanejších miestach sveta.

***

 

Výňatky z posolstiev o sopečných výbuchoch

Ježiš: “Deti, ak dostatok ľudí nedokáže ostať na ceste pravdy, potom nebude možné odvrátiť dopad trestu. Lebo ten príde, keď Boh Otec bude musieť zasiahnuť, aby zabránil hriešnikom zničiť Jeho stvorenie a deti. Rozpúta zemetrasenia s doteraz nevídanou magnitúdou, sopečné erupcie na najnepravdepodobnejších miestach, a zem sa bude kolísať ako loď na rozbúrených vodách bez kotvy, ktorá by ju udržala na jednom mieste.” (Posolstvo z nedele 3.7.2011 o 18:30 hod.)

Ježiš: “Nikdy nemajte strach z búrok, zemetrasení, tsunami, povodní, sopiek a horúčav, ktoré prídu na svet, aby pomohli zastaviť Antikrista a jeho ruku. Moji nasledovníci si budú istí vo vedomí toho, čo ich očakáva v Novom raji, keď sa Nebo a Zem spoja v jedno. Tieto veci sa musia udiať. Nemôžu byť zastavené, pretože boli predpovedané. No tieto udalosti, deti Moje, budú mať len krátke trvanie.” (Posolstvo z nedele 2.1.2011 o 21:45 hod.)

Ježiš: “Moja milovaná dcéra, očisťovanie cez vojny, zemetrasenia, výbuchy sopiek, tsunami, horúčavy a zosuvy pôdy, ktorými ľudstvo trpí následkom hriechov, bude pokračovať. Len tí, ktorí sa obrátia ku Mne, svojmu Božskému Spasiteľovi a k svojmu Stvoriteľovi – Môjmu a vášmu Otcovi, môžu byť spasení. Nikdy sa nedívajte na Môjho Otca so strachom, pretože On miluje všetky svoje deti. Avšak dopustí trest na tých, ktorí odmietajú prijať Jeho existenciu. Jeho trpezlivosť sa chýli ku koncu, pretože zlo, nedostatok viery a obscénna sebaláska človeka aj naďalej pretrvávajú.” (Posolstvo zo soboty 11.3.2011 o 1:30 hod.)

Ježiš: “Moja drahá milovaná dcéra, odhalenie, ktoré ti bolo dané 18. marca 2011 o polnoci, že v máji dôjde k vulkanickej erupcii na Islande, sa teraz uskutočnilo. Môžeš sa čudovať, prečo si bola taká šokovaná, keď sa to stalo, ako bolo predpovedané. Tak Ja ti to vysvetlím. Hoci väčšina tvojich pochýb ohľadom autenticity Mojej komunikácie s tebou bola rozptýlená, ešte stále bol v tebe strach, že či si tieto proroctvá správne rozpoznala. Musíš teraz povstať s dôverou a nechať Ma utíšiť tvoj strach. Teraz konaj a zverejni bez váhania ďalšie udalosti, ktoré som ti odhalil. Tým, že tak urobíš, mnoho ľudí pochopí, že som to Ja, Ježiš Kristus, ktorý teraz vyžaduje pozornosť, ktorá je nutná, aby sa pomohli zachrániť duše.” (Posolstvo z nedele 22.5.2011 o 14:30 hod.)

***

Nasledujúce správy z informačných portálov ukazujú, že okrem iného od novembra 2020 dochádza k erupciám sopiek častejšie a na menej očakávaných miestach na svete. Zoznam noviniek bude pravidelne aktualizovaný.

***

Pôjde o najväčšiu evakuáciu v histórii Talianska. Milión ľudí uteká pred výbuchom Vezuvu

Talianske úrady v Neapole majú konečne plán na evakuáciu viac ako milióna obyvateľov v prípade náhleho výbuchu sopky Vezuv týčiacej sa nad mestom. Nikto si neželá opakovanie spred takmer 2 000 rokov, keď boli sedimenty na úpätí sopky zotreté z povrchu zemského.

Viac tu:
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-11-26/to-bedzie-najwieksza-ewakuacja-w-historii-wloch-przed-erupcja-wezuwiusza-ucieknie-milion-ludzi/

https://www.topky.sk/tag/195510/vezuv
https://hnonline.sk/svet/841725-vybuch-vezuvu-je-len-otazka-casu-urady-pripravuju-plan-evakuacie-statisicov-ludi

 

***

Sopka Kilauea vyprodukovala toľko lávy, že dokáže naplniť až 22 národných štadiónov

 

Viac tu:
https://svet.sme.sk/c/22559657/erupcia-havaj-sopka-kilauea-zemetrasenie-s-magnitudou-44-usa.html

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-01-07/wulkan-kilauea-wyprodukowal-tyle-lawy-ze-mozna-nia-wypelnic-az-22-stadiony-narodowe-film/

https://svet.sme.sk/c/20818475/na-havaji-vybuchla-sopka-kilauea-urady-nariadili-evakuaciu.html

 

 ***

  

Tisíce ľudí unikli pred silnou erupciou sopky, ktorá vyprodukovala obrovské množstvo popola

 

V Indonézii došlo k veľmi silnej sopečnej erupcii, ktorá spala posledných 8 rokov. Hora vyprodukovala značné množstvo popola, ktorý začal padať na okolité mestá. Ukázalo sa, že je nevyhnutná masívna evakuácia obyvateľov.

Viac tu:
https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2021918_video-kamera-zachytila-moment-obrovskeho-vybuchu-sopky

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/577254-erupcia-sopky-v-indonezii-si-vyziadala-uzavretie-letiska-na-jave/

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-12-01/tysiace-ludzi-ucieklo-przed-potezna-erupcja-wulkanu-ktory-wyprodukowal-olbrzymie-ilosci-popiolow-film/

 

 ***

 

Deje sa niečo znepokojujúce. Vybucha sopka za sopkou a zem sa silno trasie

December 2020

V poslednom čase je vo svete zaznamenaná zvýšená vulkanická a seizmická aktivita. Takmer v rovnakom čase vybuchli sopky v Indonézii, Japonsku, Nikarague a Taliansku. Silné otrasy medzitým zasiahli Aljašku, Rusko, Čile, Argentínu a južný oceán.

Viac tu:
https://www.sciencecafe.cz/zaznamy/video/silna-zemetreseni-a-sopecne-vybuchy-soucasne-moznosti-snizovani-jejich-nicivych-nasledku/

https://geocenter.info/cs/new/vulkanicheskaja-aktivnost-nachalo-dekabrja-2020

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-12-05/dzieje-sie-cos-niepokojacego-wybucha-wulkan-za-wulkanem-a-ziemia-mocno-sie-trzesie/

 ***

Silná erupcia sopky Etna na talianskej Sicílii. Lávové fontány a oblak popola
December 2020

Etna je najväčšou sopkou v Európe a zároveň najaktívnejšou. Jej erupcie sa nedávno zintenzívnili, čo môže znamenať, že sa blíži ešte silnejšia erupcia, ktorá môže predstavovať hrozbu pre obyvateľov blízkych miest

Viac tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/857310/sopka-etna-sa-opat-prebudila-k-zivotu/

https://vat.pravda.sk/zem/clanok/575216-sicilska-sopka-etna-sa-opat-prebudila-k-zivotu/

 

***

Prebudili sa ďalšie sopky a čoskoro sa ďalšie môžu aktivovať, prvýkrát po stovkách rokov

December 2020

Mnoho sopiek sa prebudilo začiatkom decembra, nedávno. Vedci varujú, že zem sa neobvykle chveje v blízkosti týchto najnebezpečnejších hôr, ktoré by sa tiež mohli prvýkrát aktivovať za stovky alebo dokonca tisíce rokov.

Viac tu:
https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2020-12-22/przebudzily-sie-kolejne-wulkany-a-niebawem-uaktywnic-sie-moga-nastepne-pierwszy-raz-od-setek-lat/

***

 

Vybuchla ďalšia sopka, ktorá driemala už viac ako 40 rokov. Ohrozené sú životy tisícov ľudí

Keď sme privítali rok 2021, explodovala nielen talianska Etna. Pripojila sa k nej aj karibská sopka La Soufrière, ktorá driemala už viac ako 40 rokov. Tisíce ľudí možno kedykoľvek evakuovať. Medzitým môže čoskoro vybuchnúť ďalšia sopka, ktorá bude ešte nebezpečnejšia.

Viac tu:
https://svet.sme.sk/c/22636966/karibska-sopka-la-soufriere-vybuchla-popol-zaletel-az-na-barbados.html

***

Vybuchla sopka Merapi, ktorú obývajú státisíce ľudí. Začala sa evakuácia

Sopka vybuchla 7. januára 2021, ktorej predhorie je husto osídlené. Ak vyhodí obrovské množstvo lávy a popola, môžu ohroziť až niekoľko miliónov ľudí. História jeho výbuchu je šokujúca, sú ním vyhladené dediny a stovky obetí.
Viac tu:
https://svet.sme.sk/c/22583068/indonezska-sopka-merapi-sa-opat-prebudila.html

***

 

Prebúdza sa a vybuchuje viac sopiek a Zem sa neustále trasie. Čo sa deje?

Už niekoľko dní vo svete dochádza k ďalšiemu výraznému nárastu sopečnej a seizmickej aktivity. Zobúdza sa a vybuchne viac sopiek, niektoré spia už stovky rokov. Ľudí v troch krajinách sužuje séria prudkých zemetrasení. Čo sa deje?

 

2. marca 2021: Sopka Sinabung v Indonézii:

3.marca 2021: Sopka Pacaya v Guatemale:

6. marca 2021 Sopka Keilir na Islande:

6.marca 2021: Sopka Sangay v Ekvádore:

marca 2021: Sopka Etna v Taliansku:

 

Sopka Pinatubo na Filipínach

Od 20. januára 2021 bolo zaznamenaných celkovo viac ako 1,7 tisíc zemetrasení.

Vedci práve zvýšili hrozbu sopky Pinatubo na Filipínach, ktorá je nečinná už 30 rokov, z nulového na prvý stupeň na štvorbodovej stupnici.

Archívne zábery výbuchu spred 30 rokov.

Sopka Taal na Filipínach

Na Filipínach sa populácia ešte nevrátila do svojich domovov na úpätí sopky Taal, ktorá po roku upokojenia začína opäť prepukávať. Vedci to očakávajú od série zemetrasení a stúpajúcej teploty vody v jazere, ktoré napĺňa kalderu.

Situácia je veľmi vážna, pretože sa môže opakovať rok 1965. Vtedy zahynulo viac ako 5 000 ľudí, ktorí nestihli včas opustiť sopečné svahy.

 

Sopky La Soufrière a Pelée v Karibiku

V Karibiku, v ostrovnej krajine Svätý Vincent a Grenadíny, sa sopka La Soufrière prebudila po 42 rokoch spánku. Efektívna erupcia pokračuje a rastie lávová kupola. Miestni obyvatelia sú pripravení na evakuáciu.

Neďaleko, na susednom ostrove Martinik, sa nachádza sopka Pelée, v oblasti ktorej nedávno zasiahla séria otrasov. Obe sopky zvyčajne vybuchujú jedna za druhou.

https://www.cas.sk/clanok/891333/jedna-z-najnebezpecnejsim-sopiek-sveta-opat-vybuchla-obyvatelov-museli-evakuovat/

 

Výbuch na Karibskom ostrove Saint Vincent zmenil krajinu na nepoznanie

https://cnn.iprima.cz/karibsky-ostrov-svaty-vincenc-evakuuje-obyvatele-hrozi-vybuch-sopky-pomahaji-i-lode-22725
https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3296059-karibsky-ostrov-svaty-vincenc-zasypal-sopecny-popel-dalsi-vybuchy-vulkanu-mohou

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2026964_vybuchy-sopky-zmenili-malebny-ostrov-na-nepoznanie-svaty-vincent-sa-obava-dalsej-pohromy

***

Výbuch sopky na Islande po 800 rokoch

Po 800 rokoch vybuchla islandská sopka Fagradalsfjall

Erupcia sopky zblízka: Pozrite si zábery z Islandu zachytené dronom

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-islandu-vybuchla-sopka-40354587

https://tv.idnes.cz/slow/sopka-island-vybuch-fagradalsfjall-online-prenos.V210326_142739_idnestv_taus

 

Výbuch sopky Nyiragongo v Kongu v Afrike. Evakuácia 1,5 milióna ľudí z mesta Gomo, láva sa valí na mesto!

22.mája 2021

Pred chrliacou sopkou Nyiragongo utiekli desaťtisíce ľudí

 

Výbuch sopky na kanárskom ostrove La Palma

https://www.imeteo.sk/clanok/vybuch-sopky-na-la-palme-ma-uz-prvu-obet-vytvorila-sa-aj-nova-lavova-delta 

 

Výbuch sopky v Indonézii

https://www.imeteo.sk/clanok/vybuch-indonezskej-sopky-si-vyziadal-jednu-obet-a-desiatky-zranenych

 

Extrémne silná erupcia podmorskej sopky, tlaková vlna zasiahla celý svet

https://www.imeteo.sk/clanok/vybuchla-obavana-podmorska-sopka-erupcia-bola-extremne-silna
https://www.imeteo.sk/galeria/tretia-obet-erupcie-sopky-v-tichom-oceane/WNdZnPYFS0Gw9c3zSAg0mwHSMpsfHhk6RKQTf4MdZYUsIZucVkL85CjGJlVa4fBCExOWLgPX644JRbCDX9aTN8QH6GbLLOl