Schizma v Cirkvi

Napĺňa sa proroctvo o tom, ako sa kňazi v Cirkvi rozdelia medzi tých, ktorí zostanú verní Bohu, a tých, ktorí budú hlásať priame herézy.
———————————————————————————————————–

20.03.2012 – 21:20 hod
Čas rozkolu v Cirkvi je už takmer tu a vy sa musíte teraz pripraviť

Moja vrúcne milovaná dcéra, v túto chvíľu túžim vziať do svojho náručia všetkých mojich prívržencov a nasledovníkov, kdekoľvek sa nachádzajú.Deti, potrebujem vašu útechu.

Potrebujem, aby ste Ma potešili v mojom utrpení, keď prelievam slzy kvôli mojej Cirkvi na zemi.Niektorí z mojich Bohu zasvätených služobníkov zašli až tak ďaleko, že mnohí neveria v môj Druhý príchod.

Tí kňazi, biskupi a kardináli, ktorí veria, sú vytláčaní do ústrania a prinútení mlčať.

Ako len plačem kvôli týmto mojim úbohým drahým nasledovníkom, ktorí zasvätili svoje životy Mne a šíreniu môjho učenia ľudstvu.Už čoskoro si budú musieť dávať pozor na to, čo hovoria o mojom svätom slove, pretože budú donútení verejne hlásať učenie luhára, ktorého duša nepochádza zo svetla.Zjednoťte sa, moje deti, moji milovaní kňazi a všetci tí, ktorí Ma teraz milujete a pomôžte Mi zachraňovať duše.

Aby ste tak urobili, nesmiete premárniť už ani chvíľu. Musíte ostatným hovoriť o veľkolepej sláve, ktorá leží pred každým jedným z vás pri mojom Druhom príchode.Táto veľkolepá a slávnostná udalosť bude tým okamihom, keď sa konečne zjednotíte so Mnou, vaším predrahým Ježišom, ktorý vás všetkých tak nesmierne miluje.Vy, moji milovaní nasledovníci, musíte sa mať neustále na pozore. Budete pokúšaní, aby ste Ma opustili, aby ste zavrhli moje pravé učenie a bude na vás vyvíjaný nátlak, aby ste vzdávali poctu a prejavovali poslušnosť vlkovi v rúchu baránka .Tak mnoho úbohých duší nielenže padne za obeť čaru falošného pápeža toho falošného proroka, ktorý bol predpovedaný tak dávno ale nechá vás uveriť, že má moc od Boha. Deti, čas rozkolu v Cirkvi je už takmer tu a vy sa musíte teraz pripraviť.

Spojte sa v jedno. Držte sa jeden druhého.

Ochraňujte jeden druhého a modlite sa za tých, ktorí sa vydajú zlou cestou a budú sa klaňať falošnému prorokovi. Je potrebné, aby ste sa veľa modlili, no keď budete robiť tak, ako vám hovorím, môžete zachrániť duše.

Vy, moji drahí nasledovníci, budete tvoriť zvyšok Cirkvi na zemi a budete vedení tými statočnými vysvätenými služobníkmi, ktorí rozpoznajú falošného proroka takého, akým on je. Nemajte strach, pretože obdarím milosťami múdrosti, pokoja a schopnosti rozlišovania každého jedného z vás, kto Ma o to bude prosiť skrze túto modlitbu:

“Ó, Ježišu, pomôž mi, aby som vždy rozpoznal pravdu tvojho svätého slova a zostal verný tvojmu učeniu nehľadiac na to, ako veľmi bude na mňa vyvíjaný nátlak, aby som Ťa zaprel.”

Všetci teraz povstaňte a buďte statoční, pretože Ja vás nikdy neopustím. Budem s vami kráčať tŕnistou cestou a bezpečne vás viesť k bránam nového raja.

Všetko, čo máte urobiť, je úplne Mi dôverovať.

Váš milovaný Spasiteľ

Ježiš Kristus

 

 


 

Benedikt XVI. Zasahuje pre celibát. O. Isakowicz-Zaleski: Toto je alarm. Môže nastať rozkol.

Oznámenie o vydaní Benediktovej knihy vyvolalo medzi katolíckymi komentátormi údiv. Signalizuje zapojenie bývalého rímskeho biskupa do sporu, ktorý sa v Cirkvi rozpútava už mesiace.

– Nebudem skrývať, že som tým prekvapený. Toto je bezprecedentná situácia – ale všetko, čo sa týka pápežovho dôchodku, je niečo nové – hovorí HR Fr. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ako poznamenáva duchovný, Benediktova intervencia súvisí s vlaňajšou synodou pre Amazonku. Väčšina účastníkov synody podporila okrem iného kňazské vysviacky za viri probati, ženatých mužov v cirkevných funkciách. Toto by bolo riešenie pre problém nedostatku kňazov v Amazónii. Avšak cirkevní konzervatívci veria, že toto je iba brána k zrušeniu celibátu.

https://wiadomosci.wp.pl/benedykt-xvi-interweniuje-ws-celibatu-ks-isakowicz-zaleski-to-juz-alarm-moze-dojsc-do-schizmy-6467244409063553a

https://svet.sme.sk/c/22300660/benedikt-varoval-papeza-frantiska-pred-uvolnenim-celibatu.html

 https://www.konzervativnyweb.sk/c/22300736/benedikt-varuje-frantiska-pred-uvolnenim-celibatu.html

—————————————————————————————————————————————————————-

Benedikt XVI. Ľudia chcú umlčať môj hlas

 

 

Pápež vo výslužbe Benedikt XVI. Obviňuje svojich odporcov, že sa ho pokúsili umlčať, informuje denník The Guardian. Na webovej stránke britského denníka bolo uverejnených viac fragmentov najnovšej biografie pápeža, ktorý sa v roku 2013 vzdal abdikácie.

V pondelok 4. mája vyšiel životopis Benedikta XVI v nemčine, ktorý mal viac ako 1 000 strán. Ešte pred premiérou knihy s názvom „Benedikt XVI. Biografia: Prvý diel“ vyšlo niekoľko jej fragmentov. “Pred sto rokmi by si každý myslel, že je absurdné hovoriť o manželstvách homosexuálov.” Spoločnosť dnes exkomunikuje jednotlivca, ak sa postaví proti. To isté platí pre potraty a stvorenie ľudí v laboratóriu, “uvádza vo svojom životopise Benedikt XVI. Súčasná spoločnosť je v procese protikresťanského vyznania viery a ak sa niekto proti tomu postaví, je potrestaný. Strach z tejto duchovnej sily antikrista je potom prirodzenejší a na jej odpor je skutočne potrebná modlitba zo strany celej Cirkvi, “dodáva.

https://www.wprost.pl/swiat/10322246/benedykt-xvi-ludzie-chca-uciszyc-moj-glos.html

https://www.bookdepository.com/Benedict-XVI-Life-One-Peter-Seewald/9781472979193?ref=grid-view&qid=1627473062110&sr=1-8


 

Kard. Müller: Dnešná kríza je ako reformácia

 

 

Kardinál sa domnieva, že ťažké chvíle, ktoré dnes Cirkev prežíva, spontánne pripomínajú rozkol Cirkvi v šestnástom storočí a sekularizáciu duchovného života v predvečer Francúzskej revolúcie. Gerhard Müller.

Zdôraznil, že koreňom tohto zla nebol klerikalizmus, ale odmietnutie pravdy a morálny úpadok. Rozpad náuky vždy vedie k úpadku morálky, dodal bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery.

https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-09/kardynal-muller-kryzys-kosciola-reformacja.html

https://www.christianitas.sk/kardinal-muller-kriza-v-cirkvi-je-dosledkom-prisposobovania-sa-svetu/

https://slovenskydohovorzarodinu.sk/kardinal-muller-kriza-v-cirkvi-je-dosledkom-prisposobovania-sa-svetu/